Publikováno: 13.6.2016

bbauto 1

Řetězec rychlého občerstvení Bageterie Boulevard spustil v Praze 23. listopadu minulého roku do pilotního provozu rozvoz baget a další doplňků pod názvem BBauto. Od listopadu 2015 až do konce května 2016 pilotního provozu jsme rozvoz monitorovali a průběžně dělali objednávky. A jak si rozvoz vedl? Úplnou novinkou, která začne platit od cca 13.6.2016 je rozvoz baget pro firmy v Praze, Brně a Plzni.

 

Začneme popořádku. Od 23.11.2015 jezdí v metropoli v době oběda malá dodávka BBauto a rozváží bagety v širším centru Prahy. Objíždí administrativní centra v Holešovicích, Letné a v Karlíně.

bbauto 5

V pilotním provozu nebylo možné nic objednat dopředu. Vždy jste měli na výběr z dvou baget různého druhu, nápoje a salátu. V pilotu jezdila jen jedna dodávka, která během oběda stihla mezi 10. a 14. hodinou udělat tři okruhy na sedmi zastávkách.

bbauto 4

Druhý den provozu se nám podařilo odchytnout zástupce Bageterie Boulevard a trochu ho vyzpovídat. Prozradil nám, že první den provozu byl velice krušný a prodalo se jen pouhých 12 baget! Zbylých 50 baget šlo na dobročinné účely do Armády Spásy. Problém mělo i samotné auto, které BB nasadilo. Jedná se o málo výkonné auto Piaggio Mega se slabou baterií a jakmile obsluha vytiskla druhou účtenku, vybila se baterie. Platba byla možná jen v hotovosti.

bbauto 2

Třetí testovací den jsem vyzkoušel BBauto i já. Kousek od práce v Holešovicích máme zastávku. Problém celého BBauta bylo, že nemělo pevně danou zastávku, takže někdy auto zastavilo před budovou, ale někdy i 50-100m úplně jinde. Čekal jsem tedy na místě, kde by asi mohla být zastávka a vyhlížím auto. BBauto přijíždí přesně ve 12:06, na výběr je dnes ze dvou baget: Sleďová a Šunková. Teplé bagety v pilotním provozu nebyly, auto by ohřívač už neutáhlo. Na naší zastávce v Jankovcově ulici prodala obsluha celkem dvě bagety dvou zákazníkům.

bbauto 3

25.11. - Obal šunkové bagety byl lehce rozmočený, ale samotná bageta byla vynikající a vypadla čerstvě.

bbauto 6

bbauto 7

11.1. - Objednána Lososová bageta. Byla již poslední a i poslední zahradní salát. Stav dobrý. U lososové jsem se trošku bál, ale naštěstí mi nic nebylo.
26.1. - Auto staví na novém místě. Nikde nikdo. Využil jsem speciální akci 1+1 bageta a dávám si Lososovou a Roastbeef s Icetea. Bageta nebyla promočená a byla v dobrém stavu. Chuťově super.

bbauto 8

Pokud se projekt osvědčí, plánuje BB výměnu auta Piaggio za jiné se silnější baterii, umožnit rozpékat bagety a platit kartou. Rozvoz má přes prázdniny pauzu, tak uvidíme s čím BB příjde po prázdninách.


BBauto doporučuji: ****
Test BBauta: 25.11.2015, 11.1.2016, 26.1.2016, 19.2.2016, 4.4.2016

 

BBbox

Úplnou novinkou je spuštění služby BBbox, která bude cílit na firmy v Praze, Brně a Plzni. Firmy si následně mohou objednat libovolné množství baget na oběd nebo na firemní večírek atp.

Služba by měla začít fungovat během tohoto nebo příštího týdne. Rozvoz bude stát 150 až 200 Kč v závislosti na zóně. Praha a Brno bude dvouozónové a Plzeň jednozónová. Bagety by měly vyjít cca o 8 % levněji než v provozovnách, při větších měsíčních odběrech se pak firmy mohou dostat i na větší slevy. Aktuálně BB testuje BBbox v pilotním provozu s jednou firmou. Ta se dostane na zhruba 50 krabic měsíčně, což už dělá slevu asi 15 %.

 

Dave
13.6.2016