Bageterie Boulevard Národní

Bageterie Boulevard Národní
Národní 27
110 00 Praha 1

WIFI

Po - Čt: 07:00 - 02:00
Pá 07:00 - 24:00
So 00:00 - 02:00
Ne 08:00 - 24:00

Přímo v centru Prahy můžete najít další oázu klidu a dobrého jídla. Vyrostla 20. prosince 2012 na Národní třídě. Hádáte správně, mluvíme o největší dvoupatrové restauraci Bageterie Boulevard v Čechách a najdete ji na začátku ulice Národní, naproti kavárně Café Louvre. Stanice Metro B Národní třída je sice zavřená, ale tramvají nebo pěšky se do restaurace pohodlně dostanete, není důvod zoufat. Autem nedoporučuji.

 

Bageterie Boulevard Národní

Restaurace sídlí v přízemí a prvním patře budovy č.27 hned vedle KFC a České spořitelny. V místě nynější restaurace původně sídlily obchody Velma - Kožené zboží, Krokkus, Good Mood a v horním patře byly kanceláře. V letních měsících můžete před restaurací najít otevřenou zahrádku a někdy i venkovní stánek se zmrzlinou.

Bageterie Boulevard Národní

Prostor interiéru prošel náročnou rekonstrukcí podle návrhu studia archicraft. Výsledek se povedl na jedničku jak můžete vidět na fotkách nebo později i na živo. V přízemí si můžete koupit u pultu velké množství baget a doplňkových jídel jako polívky, jahodové sorbety, patatas atd. Napravo od pultu najdete schody do prvního patra a několik míst k posezení, ale to byste přišli o neskutečný zážitek v prvním patře. Tradiční BB výzdobu najdete všude - na podlaze, na stěnách i na sloupech.

Bageterie Boulevard Národní

První patro je naprosto úžasné. Vyjdete po zatočených schodech, do hlavy vám proniká příjemná moderní hudba a cítíte vůni kávy z kávového baru, který je před vámi. Na levé straně je velké množství posezení a různá zákoutí s výhledem na šum bulváru. Cítíte se zde jako v centru krásného města a přitom vás nic neruší. V Boulevard knihovničce si můžete půjčit knížku a u šálku kávy si přečíst knížku, přikusovat bagetu či dát si nějaký výborný dezert. Na pravé straně sice už není výhled na bulvár, ale i tak je zde krásné prostředí a posezení na židlích, lavicích, křesílkách u designových lamp.

Bageterie Boulevard Národní

Křesílka

Bageterie Boulevard Národní

Kavárna má obrovský výběr francouzsky laděných dezertů od Ivety Fabešové, neodoláte a dáte si nějaký. Jsou výborné.

Bageterie Boulevard Národní

Bageterie Boulevard Národní

Zajímavostí restaurace je přístup na toalety pomocí čárového kódu, který je umístěný na účtence. Proto si ji nezapomeňte vzít s sebou.

Restauraci jsme podrobili několika měsíčnímu pozorování. Návštěvy proběhly 6.3., 14.5., 23.7. a poslední 19.8.2013. Ve třech případech nás obsluhoval Lukáš L. a v jednom Lucie N. Problém této restaurace a i jiných BB je dlouhá čekací doba na bagety a patatas. Konkrétně na Národní tento fakt je přetrvánícího charakteru. Připravte se, že v polední špičce budete na jídlo čekat 5-15 minut určitě. V neposlední řadě záleží na koho narazíte, hlavně si nevyberte Lukáše. Nic proti němu nemám ale je hrozně pomalý, zmatený a několikrát se ptá co si zákazník objednal.

Bageterie Boulevard Národní

Shrnu jen naši poslední návštěvu v srpnu kdy nás obsluhovala Lucie. Obsluha byla naprosto profesionální, usměvavá a rychlá. Bohužel jsem si dal zapékanou Brooklynskou bagetu s Patatas, Ice Tea a rajčatovou polévkou. Hrozně dlouho jsme na ni čekali, cca 10-15 minut. Bageta byla jako vždy úžasná. Rajčatová polévka je trošku jiná než jsem zvyklý, ale byla svěží a chutnala moc dobře. Patatas křupavé a s dostatkem tatarky. Spokojenost.

Bageterie Boulevard Národní

Objednávka ze srpna.

Následují ostatní jídla z předchozích návštěv..

Bageterie Boulevard Národní

Rajčatová polévka, Muffin, Patatas, Ice Tea a Bruselská bageta - vše na jedničku, křupavé, úžasné.

Bageterie Boulevard Národní

Tmavá tuňáková bageta s Ice Tea a Patatas, malá cibulová polévka. Vše super. Cibulová polévka s opravdovými kousky cibule.

Bageterie Boulevard Národní

V letní sezóně 2013 jsme si dali bagetu Le Grill s kousky kuřecího masa, Patatas a Ice tea. Bageta byla příšerně nasáklá dresingem.

Bageterie Boulevard Národní

K Le Grill bagetě jsme si dali ještě malou krevetová bagetku, která byla ale nečekaně suchá a nic moc. Nedoporučuji.

Bageterie Boulevard Národní

A na závěr sladkou tečku v podobě dezertu Mille Feulles za 69,-  a Cappucino 39,- Rozhodně si dezert Mille Feulles dejte, vřele doporučuji. Jedná se o prokládané listové těsto s vanilkovým pudinkem a smetanovou polevou. Ale dejte si pozor, dezert je opravdu velký a sladký. Sám jsem měl problém a snědl jsem jen půlku.

Celkově doporučuji: *****

Dave
6.3.2013, 12:15; 14.5.2013 12:24; 23.7.2013 12:32; 19.8.2013 11:45
Celková útrata: 279 Kč; 137 Kč; 198 Kč; 184 Kč