Publikováno: 30.10.2016

domyno burger 1

DOMYNO BURGER BAR
areál sportovní akademie
Chýnovská ulice
Praha 4 – Lhotka

tel.: 728 034 457
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: http://www.domynoburger.cz/

Zahrádka

Po – Ne: 11:00 – 23:00

Vypravili jsme se do dalšího burger bistra, které nedávno získalo ocenění za 1. místo v soutěži Top Burger 2016 a v předchozích ročnících skončilo na 1. a 3. místě. Sledujeme toto burger bistro dlouhodobě a jak dopadlo po našich návštěvách? čtěte dál.

Začneme nejprve o Domyno Burger baru. Bistro vzniklo předěláním původního občerstvení, které sloužilo sportovcům akademie. Bohužel, nebo bohudík ho sportovci moc nevyužívali a proto se majitelé Michal s Milanem v roce 2011 rozhodovali o dalším směřování místního bistra. Prvním krokem bylo zvýšení kapacity bistra na 40 míst zastřešením a uzavření bývalé terasy. Pak zbývalo jen vymyslet jakým směrem bistro směřovat. Milan se vydal na cestu do Londýna a New Yorku, kde se zrodil nápad na Domyno Burger.

V lednu 2012 již byly na světě první burgery. Na jaře 2012 došlo ještě k drobné úpravě terasy, jejíž stranu otočenou ke sportovištím bistro předělalo na pojizdnou a v létě je otevřená. V prvním roce mělo bistro 5 druhů burgerů. V létě 2012 podnikli majitélé ještě cestu do New Yorku, která ovlivnila skladbu a prezentaci burgerů jakou ji známe teď.
 

domyno burger 02

Se svým čtyřkolovým miláčkem pohodlně zaparkujete na velkém parkovišti přímo u Domyna. Pokud se vydáte MHD, můžete nasednout na autobus a jet ze stanice metra Kačerov busem č. 215, 189 na zastávku Nové Dvory a nebo ze stanice metra Smíchovské nádraží busem č. 197, 198.

Prostředí působí jako kdybyste byli někde na terase nějakého plážového hotelu a koukali jak hoteloví hosti hrají tenis. A nejsme daleko od pravdy. Takový to pohled můžete mít, pokud je zrovna otevřeno okno na terase. Ratanový nábytek jen umocňuje pocit, že jste na pláži..

domyno burger 03

V zimě si zase budete připadat jak v horském hotýlku. V pravé části restaurace vás budou hřát kamna a vy se můžete kochat zdí plnou smaltových cedulek.

domyno burger 04

Burgery jsou v Domynu servírované ve vysokém stříbrném pekáčku, který je vystlaný zapékacím papírem. Majonéza je podávaná v papírovém kelímku s logem DB. Burger a hranolky jsou na pekáčku spolu.

V Domynu jsme byli celkem na třech testovacích návštěvách, na jedné v minulém roce a tento rok 2x. 

Při první návštěvě se mi nelíbila obsluha podniku. Paní Jarka N. byla sice úsměvavá, ale hrozně zapomětlivá. Na jídlo co jsem si objednal se ptala a vracela se asi 3x. Dále pak číšník, když jsem dojedl, se ani nezeptal zda jsem byl spokojen a bez jakýkoliv řečí mi jídlo odnesl. Poté co jsem dojed a dopil před 10 minutami jsem měl peněženku na stole, že bych i rád zaplatil. Obsluha nikde a když už po dalších 10 minutách přišla tak mi řekla ať jdu zaplatit na bar. Trochu zvláštní způsoby.

Pro někoho možná originální, ale mě příjde celkem nudné pojmenovat burgery na jídelním lístku jako "Domyno Burger č.1", "Domyno Burger č.2" atd.

Burgerů nabízí Domyno celkem 5, dále pak 6 Sliderů (poloviční burger).

domyno burger 05

Při první návštěvě jsem si objednal Domyno Burger č.2 s hranolkami a nealko pivem. 

Na stole byl burger za 10 minut, rychlost dobrá. Bulka s vypáleným monogramem je cool nápad. Bulka byla dobrá, při držení burgeru držela vše pohromadě a nerozpadla se, bohužel působila na mě levnějším dojmem a řezala do dásní. Asi byla moc rozpečená.

Maso mají v DB opravdu výborné, šťavnaté a pěkně uplácané. V DB zkoušeli mnoho experimentů s masem. Výsledkem originálního (db) masa je jednodruhové maso z českého strakatého skotu! Má totiž svoji vlastní svalovinu i tuk a disponuje tak unikátní chutí. 

domyno burger 06

Co se týče samotného burgeru na můj vkus z něj příliš trčel dubový salát, jinak bylo vše pečlivě na sebe naskládáno. Slanina bezvadně opečená, ale mohlo by jí být víc než jeden proužek, zelenina čerstvá. Majonéza alá žlutá ozdoba mi tma moc neseděla, chutově ale v pořádku.

domyno burger 07

Hranolky byly podávané přímo na pekáčku a majonéza k hranolkám byla v papírovém kelímku. Bohužel na hranolkám jsem si moc nepochutnal, to že byly vařicí, se dá pochopit, ale že budou totálně přesolené až byly vidět krystaly soli se už přežít nedá. Když jsem se ale prohrabal na méně zasolené, chutnaly výtečně. Zajímalo by mě v čem je smaží, měly zajímavou příchuť.

Nealko pivo - Birel v pořádku, vychlazený a přinesený ve správné skleničce.

Přibliženě po roce jsme udělali ještě dvě návštěvy.

domyno burger 08

Objednal jsem si Domyno Burger č.3 - (db) bulka, hovězí burger (180g), (db) majonéza, čerstvý dubový salát, sýr mozzarela, rajčatový fresh s pestem z čerstvé bazalky a sušených rajčat.

Bulka byla naprosto suprová. Oproti předchozí návštěvě asi tak o 300% lepší, měkoučká, hezká barva bulky. I samotný burger vypadal o dost lépe zpracovaný. Hranolky tentokrát nebyly přesoléné, ale ničím mě neuchvátily.

 

Návštěvu Domyno Burger Baru určitě doporučuji, dělají výborné Burgery, ale asi záleží kdo je zrovna v kuchyni a na place.

Celkově doporučuji: **** (první návštěva 3*, druhá a třetí 4*)

 

Dave
Datum návštěvy: 18.5.2015, 29.1.2016, 24.7.2016
Celková útrata: 212,-, 149,- , 222,-