KFC Nový Smíchov

KFC Nový Smíchov
Plzeňská 8
15000 Praha 5

WIFI FREE

Po-Ne: 11:00 - 23:00

Po delší době jsme navštívili pražský Smíchov, konkrétně jsme vyjeli do třetího patra Obchodního centra Nový Smíchov omrknout zdejší KFC.

Obchodní centrum Nový Smíchov nahradilo v roce 1999 tovární haly bývalé Ringhofferovy továrny, pozdější Tatra ČKD na Smíchově. Urbanistické řešení spočívá v navázání na stávající městskou strukturu Smíchova a rozkládá se mezi ulicemi Plzeňská, Nová Radlická, Kartouzská a Štefánikova.


Původní továrna tvořila uzavřený areál velikosti několika bloků. Hlavní pasáž Obchodního centra o délce 200 m doplňuje místní uliční síť. Příčná pasáž vedoucí ze Štefánikovy ulice tvoří nové spojení přes terasu ve druhém patře a po nové lávce přes Kartouzskou ulici na vrch Sacré Coeur. Rozsah projektu a jeho náplň odpovídá předměstským obchodním centrům s hypermarketem, obchody, butiky, multikinem, restauracemi a rychlým občerstvením s tím rozdílem, že toto centrum se podařilo integrovat do městské struktury v podstatě v samém centru Prahy, a to se svými negativními (dopravní zatížení) i pozitivními (neodlévání obchodu a zábavy na okraje Prahy, dostupnost MHD a posílení významu centra města) důsledky.

V ulicích byl záměr rozčlenit stavbu do více typů fasád a objemů odpovídajících měřítku a významu místa. Konstrukční systém tvoří železobetonový monolitický skelet s rastrem sloupů 12,5x 7,5 m v podzemních podlažích a 12,5x15m v nadzemních podlažích. Konstrukce multikina je z ocelových válcovaných profilů. Centrum má tři podzemní podlaží s garážemi pro 2500 automobilů tři nadzemní podlaží s obchodními galeriemi. Střecha ve třetím podlaží je po celé své délce prosklená a skrývá se pod ní 150 obchodů, dvoupatrový hypermarket a multiplex s 12 sály.

Do OC Nový Smíchov se dostanete Metrem, Tram, busem a nebo můžete zaparkovat v podzemním parkovišti. První 3 hodiny jsou od pondělí do pátku zdarma. O víkendech máte zdarma dokonce 5 hodin parkovného.

KFC Nový Smíchov

KFC se nachází uprostřed centra ve třetím patře naproti McDonaldu. Sousedí s PIZZERIA IL POMODORO a CAFÉ FRAGILE. Toalety jsou na patře společné pro celé obchodní centrum.

KFC prošlo dost znatelnou rekonstrukcí, viz fotky, posezení tvoří béžové a tmavě červené sedačky, různé bobky na sezení, barové židličky a pak klasické KFC dřevěné židle podél pravé strany. Restauraci dominuje dva dřevěné "rámy" uprostřed restaurace které tvoří zázemí pro barový stůl a židle. V pravém rohu vzadu je malá LCD televize, pod ním  je ještě malé umyvadlo. Uprostřed se nachází pult se čtveřicí kas a nalevo je automat na pití.

Před:

KFC Nový Smíchov původní stav

Po:

KFC Nový Smíchov

Trošku mám připomínku k čistotě restaurace - zem byla špinavá, na dost místech se válely hranolky nebo neuklizené táci, naproti v McDonaldu to funguje trošku líp.

Odbavování probíhalo jen na dvou kasách, což mi přislo málo, tvořily se fronty. Jinak obsluha byla přátelská, dostatečně rychlá, ale mohla dát víc ubrousků než jeden.

Objednal jsem si nový Brazer Twister, hranolky a 2x Mirindu :) Brazer byl jaký jsem očekával, chuťově úplně stejný jako Brazer sendvič akorát zabalený do tortily. Maso bylo šťavnaté a v dostatečném množství, rajčata, salát a pepřová omáčka taky super. Pochutnal jsem si :) Hranolky byly překvapivě taky dobré, křupavé a osolené. Litr mirindy mě trošku dorazil, ale super večeře.

KFC Nový Smíchov - Brazer

KFC Nový Smíchov - Brazer Twister

celkově doporučuji: ****

Dave
3.5.2011, 18:35
Celková útrata: 115 Kč