KFC Chomutov DT

KFC Chomutov DT
Obchodní zóna 298
43111 Otvice

WIFI FREE
Drive-Thru


Restaurace: Po - Ne: 8:00 - 22:00
Drive Thru: Po - Ne: 8:00 - 22:30

Po dlouhém čekání se i další město v podkrušnohoří dočkalo mezinárodního fastfoodu. 27.6.2013 bylo slavnostně otevřeno první KFC v Chomutově a událost to pro místní obyvatele byla opravdu veliká. Předtím museli obyvatelé jezdit do teplického KFC nebo do mosteckého McDonaldu. Pokud jedete z Prahy, ke KFC se dostanete když z obchvatu Chomutova odbočíte na směr Most a pojedete 6 km na druhý konec Chomutova.

Prostředí u KFC není moc hezké, restaurace se nachází uprostřed nákupní zóny obklopena obrovskými hypermarkety, v dálce uvidíte ještě obrovské sídliště. Pokud si myslíte, že si v klidu posedíte na zahrádce restaurace, jste na omylu. KFC je umístěno u čtyřproudové výpadovky na Most a železničního přejezdu. Celému prostředí dává poslední tečku teplovod z uhelných elektráren, který vede v bezprostřední blízkosti u restaurace.

KFC Chomutov DT

Restaurace disponuje jak už jsem zmínil zahrádkou, na které je umístěno několik stolů. Dále nabízí KFC drive-thru výdej jídla do auta. Na tom by celkem nic nebylo, ale řešení vjezdu a výjezdu je absurdní. Při sjezdu z výpadovky objedete celou restauraci a dostanete se k okénku, objednáte, dostanete jídlo a chcete vyjet zpět na výpadovku, ale ejhle není možnost vyjet. Znovu musíte objet celou restauraci a až u vjezdu do drive-thru lze odbočit na sousedící silnici, která vás už vyvede zpět na výpadovku. Přijde mi, že někdo při projektování restaurace udělal chybku. Další problém je neznačený přechod přes výjezd z Drive-thru, kdy vás klidně někdo přejede.

KFC Chomutov DT

Na střeše restaurace bylo možné vidět nafouknutý balón.

KFC Chomutov DT

Interiér restaurace působí velice moderně podle posledních trendů KFC restaurací. Převládá dřevo, bílé designové tapety s texty a další designové prvky. V restauraci převládají klasické stoly nad koženkovými sedačky. Dále zde najdete dvě barové části. Naproti vchodu naleznete pokladny.

KFC Chomutov DT

KFC Chomutov DT

Designová tapeta při cestě na toaletu.

KFC Chomutov DT

Úklid restaurace trošku pokulhával, automat na pití za celou dobu pobytu v restauraci (1h) nikdo neutřel a výsledek můžete vidět na fotce. Venkovní stoly taktéž skoro nikdo neuklízel.

Pobavila nás komická situace místní mládeže. Skoro to vypadalo, že poprvé v životě navštívili KFC a uhranul je bezedný kelímek. Cituji: "Hustě, bezedný kelímek a jenom za 39 Kč" Druhý na to: "Jak jako bezedný? ty jo a jen za 40 Kč, to tu můžeme být celý den :)" pak následovalo poptávání u ostatních stolů zda si budou brát kelímek s sebou nebo zda jim ho dají. Ve stylu "Pane, budete potřebovat ještě kelímek?" Při odcházení ze zahrádky jsem vyzkoušel sociální experiment, na vedlejší stůl jsem položil bezedný kelímek. Stačilo 3 minuty a kelímek byl pryč a mládež uvnitř restaurace s mým kelímkem :D To bylo radosti.

KFC Chomutov DT

U nového KFC jsem byl zvědavý jak se tým vypořádá s naší objednávkou. Očekával jsem zmatky a jiné problémy a nebyl jsem daleko od pravdy. Objednal jsem moje tradiční testovací Grander Texas menu s bezedným kelímkem a hranolky. Dále ještě stripsy k menu, Café Latté a salát. Objednávali jsme si u Michala W. obsluhující byl příjemný, bylo vidět ale, že je značně nervozní a nerad by udělal chybu. První problém byl v rychlosti obsluhy, která byla strašně pomalá.

Grander byl super až na housku, která působila značně unaveně. V granderu byl obrovský kus kuřecího prsa, salát, cibule a další ingredience byly naprosto famózní. Hranolky v pořádku. Stripsům bych vytknul menší velikost a strašně moc strouhanky. Bezedný kelímek jsem naplnil Ice Tea, nápoj byl bohužel naředění moc.

KFC Chomutov DT

Salát byl povadlý i když trvanlivost byla ještě dalších šest hodin. Nechtěl bych ho dostat po 6 hodinách.

Cafe Latté bylo absolutně příšerné. Strašně silné a hořké, prakticky nepitelné. Café jsme reklamovali u stejného pána, kterého ho to očividně rozhodilo, asi jeho první reklamace. Nové Cafe Latté už bylo lepší, ale stále nic moc. Ani dostatkem cukru jsme kafe nevylepšili. Mám podezření na použití jiného druhu kávy než je v jiných provozovnách.

KFC Chomutov DT

Celkově doporučuji: ***
(kdyby neměli otevřeno pouhý týden, dal bych jen 2**)

 

Dave
3.7.2013, 13:44
celková útrata: 135 Kč