mcdonalds annaberg nemecko 01

Mcdonald´s Annaberg
Chemnitzer Straße 36
09456 Annaberg-Buchholz
Německo

McDrive
Playland
Zahrádka
WIFI

Po - Čt: 07:00 - 00:00
Pá - So: 07:00 - 02:00
Ne: 09:00 - 00:00

Vypravili jsme se na Klínovec, nejvyšší horu Krušných hor. V zimě i v létě na Klínovci a v okolí najdete spoustu sportovních a turistických atrakcí - lyžování, snowboard park, nově zrekonstruovaná historická rozhledna, sjezd na horských koloběžkách, lanové centrum, měděný důl, Ježíškova cesta na Božím Daru, Jáchymov, bobová dráha v Oberwiesenthalu, sjezdová trať pro kola a spoustu dalších. Pokud, ale dostanete chuť na nějaký fastfood jako my, v České republice máte na výběr 32 km vzdálený McDonald´s - T.G.Masaryka, Karlovy Vary nebo 42 km vzdálené KFC - Chomutov. Podívali jsme se ještě k našim sousedům do Německa, kde je nejbližší McDonald´s vzdálený pouhých 29 km. V Karlových Varech i Chomutově jsme již byli, proto hurá do německého Annabergu a rovnou i nakoupit kvalitní potraviny v místním Kauflandu.

 

mcdonalds annaberg nemecko

Cesta k McDonaldu je jednoduchá, z Klínovce pojedete na česko-německý hraniční přechod Vejprty-Bärenstein a následně pojedete 12 km stále po hlavní silnici až do Annaberg-Buchholz. Za velkou světelnou křižovatkou u benzinové pumpy už uvidíte naše oblíbené žluté obloučky. McDonald´s je u místní mládeže hodně oblíbený a scházejí se zde příznivci tuningu. Restaurace má velké parkoviště a provozuje i McDrive. Děti mohou využít playland se skluzavkami na zahrádce nebo uvnitř restaurace.

mcdonalds annaberg nemecko

Interiér restaurace působí moderně a útulně. V centrální části restaurace je jakoby zatočený šnek s posezením uvnitř a zároveň i kolem něj v podobě koženkových černých lavic. Některé zdi jsou obložené dřevem nebo vymalované červenou barvou. 

mcdonalds annaberg nemecko

Celý prostor je velmi příjemně osvětlen bodovým osvětlením i lampičkami. Uvnitř restaurace se nachází i zvukotěsný dětský koutek. Restaurace byla čistá a pravidelně uklízená.

mcdonalds annaberg nemecko

Na pravo od vchodu se nacházejí pokladny a toalety. Při našem příchodu kolem 18 h byla v restauraci neuvěřitelná fronta až ke dveřím. Naštěstí byly otevřeny všechny pokladny a fronta postupně zmizela. Zdržení asi 10 minut. Obsluha byla přítelská a i mé lámavé němčině rozuměla. 

mcdonalds annaberg nemecko

Zajímavostí tohoto McDonaldu je bezedný kelímek 0,5l, kde máte na výběr Coca-Colu, Coca-Colu light, Coca-Colu Zero, Sprite, Fantu, Bonaqu a jablečný Lift. Brčka, ubrousky, mlíčka a jiné doplňky jsou volně přístupné a k dispozici každému.

mcdonalds annaberg nemecko

Místní nabídka před vstupem do restaurace.

mcdonalds annaberg nemecko

Toalety byly čisté, moderní a uzpůsobené i pro děti.

mcdonalds annaberg nemecko

Objednali jsme si 2x německou novinku Caesar's Beef menu s hranolkami za 6,99 Euro. Hamburger bych přirovnal velikostí Big Tastymu, ale s lahodnou křupavou pšeničnou žemlí se sezamem a mákem, šťavnatým hovězím masem, svěží rukolou, červenou cibulí, cibulkou, plátky rajčat a sýra a s omáčkou v jemném Caesar stylu. 

mcdonalds annaberg nemecko

Hranolky byly horší standard - úzké, neosolené a gumové. Kečup jsme dostali zdarma.

mcdonalds annaberg nemecko

 

Celkově doporučuji: ****

Dave
14.3.2014, 18:00
Celková útrata: 13,98 Euro