mcdonalds berlin zoo 01

McDonald´s
Hardenbergplatz 2-4
10623 Berlin

McCafé
Narozeninové oslavy
WIFI

Po - Ne: NONSTOP

Navštívili jsme opět Berlín a nemohli jsme vynechat nějaký Fast Food. Tentokrát jsme si zajeli autobusem číslo 200 na konečnou do berlínské Zoologické zahrady a otestovali zlaté obloučky McDonaldu. Zvenku nevábná budova, kde McDonalds obývá dvě patra, nás nechala na vážkách zda vůbec jít dovnitř. Za rohem bylo ještě KFC, ale nakonec jsme se odhodlali a vešli. Ale...

mcdonalds berlin zoo 02

Restaurace byla naštěstí zrekonstruovaná takže šok se nekonal. U vstupu má McDonalds rychlé výdejní venkovní okénko a zahrádku. Interiér je zrekonstruovaný do moderního designu. Po vstupu do restaurace máte na pravé straně McCafé koutek se zákusky a posezením, na levé straně další posezení a v zadní části restaurace několik pokladen. Bohužel pokladny jsou tak špatně umístěné, že zde musíte válčit se sloupy, které jsou v těsné blízkosti pokladen a pak s nekonečnými frontami. Všichni zákazníci se nahnali k prvním třem pokladnám takže fronta byla až pomalu ven a krajní pokladny byly prozměnu úplně volné, ale přes tuto frontu tam vlastně nikdo nešel.

mcdonalds berlin zoo 03

V horní části, do které se dostanete po několika schodech, se nachází velký prostor pro posezení a relax na různě barevných židlích a sedaček.Prostor je barevně oddělený dřevenými příčkami.

mcdonalds berlin zoo 04

Stoly jsou dřevěné ve světlé barvě. Díky velkým oknům máte "krásný" výhled na autobusové a vlakové nádraží.

mcdonalds berlin zoo 05

V tomto patře se nacházejí i placené toalety u kterých stojí paní "bachařka", která nikoho bez zaplacení prostě dovnitř nepustí. Drží si svou taxu 50 centů a pod ni nejde. I když viděla, že mám kelímek s pitím a jdu od stolu kde mám ještě věci, nechtěla mě pustit. Nakonec stačilo důrazně ukázat kelímek a promluvit mojí lámavou němčinou a asi už pochopila, že jsem platící zákazník McDonalds a ne nějaký houmles.

mcdonalds berlin zoo 06

Objednávka taktéž neproběhla podle mých představ. Zaprvé obsluha vůbec neporadila s novou nabídkou co měli v Německu, pak nechtěla komunikovat v angličtině, vždy odpovídala německy, náledně se radši prohodili s jinou obsluhou, která uměla ještě míň anglicky.

mcdonalds berlin zoo 07

Nakonec jsme si s přítelkyní objednali Chicken Box menu s hranolkami a Coca-Colou. Box obsahuje 12 Chicken McNuggets, 6 kuřecích křidélek a 3 omáčky dle vlastního výběru. Křídla byla scvrklá a vysušená takže ty jsme jen lehce okousli. Nuggety na tom byly o hodně lépe, lehce šťavnaté, zlatavé barvy, maso bylo namleté tradičně na jemno. k boxu byly i 3 omáčky, které vylepšili chuť křídel i nugget. Hranolky byly hodně průměrné. Úzké, gumové a neosolené. Jediné co bylo naprosto v pořádku byla Coca-Cola, která měla správný poměr vody a koncentrátu z postmixu.

mcdonalds berlin zoo 08

McDonald´s doporučuji jako jednu z možných zastávek k občerstvení než jde člověk na 3-5 hodin do Zoo, ale existují i jiné alternativy v okolí.

Celkově doporučuji: ***

Dave
9.7.2014, 11:37
Celková útrata: 5,99 Euro