McDonalds Vodičkova 15, Praha 1

McDonald´s Vodičkova
Vodičkova 15
Praha 1 110 00

Playland pro děti 
Pořádání dětských oslav
Snídaně
McCafé

Po - Ne: 07:00 - 00:00

Dnes jsme navštívili první restauraci v České republice, která byla otevřena 20. března 1992 v Praze ve Vodičkově ulici. Tuto restauraci jste mohli vidět ve filmu Byl jednou jeden polda a nebo jste mohli slyšet o tragické události, která se stala v neděli 27.12.1998, kdy před očima hostů a své matky byl zastřelen podnikatel Ladislav Zimmermann, proslulý terorizováním nájemníků ve svém domě v Jugoslávské ulici. Naposledy jsme navštívili Vodičkovu spolu s Ronaldem McDonaldem a jeho show více v článku Exkluzivně: Ronald McDonald naživo.

Z venku Vás určitě zaujme budova v původním novorenesančním stylu a dřevem červeně obloženou fasádou restaurace McDonalds v přízemí. Na místě současného McDonaldu byla původně velká Akademická kavárna z které se časem stala Dietní jídelna a pak už náš McDonalds. Přímo před restaurací je tramvajová zastávka a nedaleko je i stanice metra A "Můstek".

Po překonání velkých dřevěných vstupních dveří se ocitneme ve velké hale tohoto největšího McDonaldu v ČR. Na levé straně je soubor kožených sedaček a stolů, na stěnách nejrůznější obrazy. Na pravé straně jsou též kožené sedačky, stolky, posezení u okna kde máte dojem, že jste přímo na ulici. Dalším zajímavým unikátem je vnořené 1. patro na zeleno železné traverzové konstrukci. V zadní části pravé strany je dětský koutek pro pořádání dětských oslav a playland pro děti (Koutek tvoří především umělohmotné "cihly", z kterých je možné postavit si třeba domeček). Pokud se vydáte rovně od vstupních dveří jste asi u 10 kas a kuchyně. Nedaleko kas je schodiště k toaletám, která jsou placená. Toalety jsou čisté ba už několik let mají za sebou a zasloužili by větší péči.

McDonalds Vodičkova 15, Praha 1

McDonalds Vodičkova 15, Praha 1

Obsluha byla moc příjemná, rychlá, na všechno se zeptala a popřála dobrou chuť :)

Dnes jsme ochutnali novinku Brooklyn Classic s omáčkou chargrill a americké brambory alá hranolky, velký pomerančový džus, sladkokyselou omáčku a jeden freshburger. Brooklyn bych přirovnal vykradenému Big Macu o jedno maso, McCountrymu o omáčku. Brooklyn Vás zaujme hovězím masem, křupavou slaninou, sýrem, čerstvým salátem a čerstvou cibulkou, která je jako jediná nejvýraznější. 

McDonalds Vodičkova 15, Praha 1

Americké brambory mě dost překvapily, jelikož se nejednalo o klasické americké brambory, které dělá pokaždé McDonald. Jednalo se spíše o americké "hranolky" v duchu amerických brambor.

McDonalds Vodičkova 15, Praha 1

Celkově doporučuji: *****

Dave
9.11.2010, 12:10